Porównujemy akwarele w tubkach i kostkach, z myślą o początkujących artystach.
Odkryj barwny świat kredek artystycznych!
Przygotowaliśmy wpis poświęcony wprowadzeniu do dziedziny kredek artystycznych. Znajdziesz tu informacje o ich historii, typach, technikach rysowania i pielęgnacji. Dowiesz się również, jakie są najlepsze kredki dla początkujących i jak wybrać odpowiednie materiały.
Marzysz o stworzeniu własnego dzieła sztuki, ale nie wiesz, od czego zacząć? Malowanie akrylami to świetny sposób na wyrażenie siebie i odkrycie swojej kreatywności i danie upustu swoim emocjom. W naszym wpisie dowiesz się wszystkiego, co na wstępie musisz wiedzieć o farbach akrylowych – od ich historii po najnowsze trendy. Przedstawiamy podstawowe techniki malowania, narzędzia oraz cenne wskazówki, które pomogą Ci w rozpoczęciu kreatywnej przygody.
Słowo kaligrafia z języka greckiego oznacza dosłownie „piękne pisanie”. Dzisiaj coraz częściej pojawia się termin kaligrafia nowoczesna, czyli nauka pisania bez sztywnych ram. Tego typu nauka starannego pisania pozwala na zastosowanie różnych stylów kaligrafii. Dawniej nauka starannego pisania była obowiązkowym przedmiotem w szkole, odręczne pismo kształtuje charakter, a także uczy cierpliwości. Kaligrafia jest to świetny sposób na codzienny rytuał i swego rodzaju medytację. W takim razie jak zacząć naukę kaligrafii?
Kredka akwarelowa to wyjątkowe narzędzie artystyczne, które łączy w sobie właściwości zarówno kredki ołówkowej, jak i farby akwarelowej. Zastanawiasz się jakie kredki akwarelowe kupić? Mamy dla Ciebie nasz ranking kredek akwarelowych.
Chcesz się dowiedzieć jak działają kredki akwarelowe?
Stanowią połączenie pigmentów barwnych, wypełniaczy oraz substancji wiążących, które reagują z wodą, tworząc efekt podobny do tradycyjnych akwareli. Do rozprowadzenia kredki wystarczy rozcieńczanie pigmentu za pomocą zwilżonego wodą pędzla.
Skórzana odzież i obuwie są ponadczasowe, ale czasem możemy znudzić się tradycyjnym jednolitym kolorem naszej kurtki – wtedy na ratunek przychodzą farby do skóry Pebeo Leather!
W ostatnim wpisie pisaliśmy o akwarelach i o tym, czego będziemy potrzebować do naszej przygody z farbami akwarelowymi. Mamy nadzieję, że próbniki przygotowane, więc najwyższy czas na działanie! Jeżeli jeszcze nie wiecie czego potrzebujecie, to informacje znajdziecie tutaj.
Akwarela (fr. aquarelle – „wodnisty”, łac. aqua – „woda”) to nazwa wodnej techniki, ale także wykonanych przez nią obrazów. Farby akwarelowe wytwarzane są z pigmentów oraz spoiwa zazwyczaj pod postacią gumy arabskiej i / lub miodu, a także innych dodatków rozpuszczalnych w wodzie, np. gliceryny. Malowanie akwarelą występowało już w okresie paleolitycznym, a następnie często była wykorzystywana w starożytności do ozdabiania manuskryptów, czy w malarstwie katakumbowym. W średniowieczu również znalazła wielu wielbicieli, m.in. Albrechta Dürera. Technika ta powszechnie była wykorzystywana jako technika pomocnicza i retuszerska, służyła też do szkiców.
Wiosna to idealny czas na odświeżenie swojej garderoby, a także spersonalizowania odzieży, np. kurtki jeansowej. Malowanie tkanin to świetny sposób, aby zakryć niespieralną plamę czy nadać drugą młodość bawełnianej koszulce. Farby do tkanin nadają się do większości materiałów: jeansu, bawełny, wełny, lnu czy sztruksu. Dodatkowo seria Setasilk Pebeo została stworzona do malowania na jedwabiu. Oczywiście najlepszy efekt uzyskamy na materiałach naturalnych takich jak bawełna czy len.
Czy markery POSCA są dobre?
Pisaki Posca dostępne w Polsce od kilku lat zdobywają rzeszę fanów, a ich oryginalna formuła powstała już 1983 r. Początkowo głównie trafiały do artystów sztuki graffiti, ale bardzo szybko zdobyły uznanie u innych współczesnych artystów, a także u hobbystów. Nie bez przyczyny tak szybko rozpowszechniły się w środowisku artystycznym, a to wszystko dlatego, że POSCA jest dobra, a nawet idealna...