Co to jest grafika artystyczna? Jakie są rodzaje? 0
Co to jest grafika artystyczna? Jakie są rodzaje?
Co to jest grafika artystyczna?
Grafika (gr. grapho- piszę, rysuję) w plastyce to nie tylko aktualnie dobrze znana grafika komputerowa / projektowa, ale także artystyczna (inaczej zwana: warsztatową lub szlachetną). Oczywiście pod tym hasłem mieści się wiele technik i gatunków tej sztuki, ale czym jest ogólnie? Grafika artystyczna jest dziedziną sztuki, która dzięki zastosowaniu matrycy pozwala na wielokrotne powielanie dzieła...
czytaj całość »
Jakie farby na początek? Gwasze, jak zacząć? 0
Jakie farby na początek? Gwasze, jak zacząć?

Gwasze, co to za farby?
Gwasze to farby wodne o matowym wykończeniu. W skład farb wchodzą naturalne lub syntetyczne pigmenty, woda, guma arabska i bardzo często dodatek kredy lub bieli cynkowej (czasem ołowiowej). Geneza francuskiego słowa gouche pochodzi z wł. guazzo- błoto. Często gwasze uważane są za pochodną akwareli, ale w przeciwieństwie do nich mają właściwości kryjące oraz nie są tak świetliste. Warto pamiętać, że gwasze po wyschnięciu matowieją oraz stają się jaśniejsze. Gwaszami najczęściej maluje się na papierze, ale także można wykorzystać karton, drewno, czy płótno...

czytaj całość »
Bullet Journal – czym jest i po co go prowadzić? 0
Bullet Journal – czym jest i po co go prowadzić?

Pisanie odręczne jest znów modne. W sieci krąży ostatnimi czasy sporo zdjęć pięknych, ozdobnych plannerów ręcznie rozpisanych. Być może Wy również się na nie natknęliście, a być może sami je prowadzicie.

A może zadajesz sobie pytanie po co tworzyć planner skoro na rynku jest masę gotowych?

Po co marnować czas na ręczne tworzenie?

czytaj całość »
Czy farby olejne można rozrabiać z wodą? 0
Czy farby olejne można rozrabiać z wodą?

Pora jesienno-zimowa, brak możliwości wietrzenia pomieszczeń sprawia, że wiele osób porzuca malowanie farbami olejnymi. Przez wiele lat farby olejne, poprzez stosowanie toksycznych rozpuszczalników, były niebezpieczne dla zdrowia i po prostu odbijały się na życiu artysty. Sprawiało, że korzystanie z nich nie było komfortowe. Dziś jednak bez trudu można znaleźć farby olejne wodorozcieńczalne. Nie musimy rezygnować z malowania nawet w zimowa porą, w sypialni czy w pomieszczeniu, w którym biegają brzdące czy przebywają alergicy.

czytaj całość »
Jaka jest najczarniejsza farba? 0
Jaka jest najczarniejsza farba?

Jaka jest najczarniejsza czerń? Jaka czarna farba jest najbardziej czarna?

Te pytania często słyszymy od Was, więc śpieszymy z odpowiedzią, która nie jest ani oczywista, ani prosta.

Zacznijmy od najbardziej popularnych rodzajów czerni, jakie dostępne są na rynku, zarówno farb akrylowych, jak i olejnych. Różnica to nie tylko nazwa*, ale przede wszystkim rodzaje pigmentów, które są oznaczane skrótem PBk...

czytaj całość »
Inktoberowe Hity! 0
Inktoberowe Hity!

Październik już zakończony, a wraz z nim wspaniałe Inktoberowe wyzwania rysunkowe. Dla przypomnienia to globalna inicjatywa, polegająca na rysowaniu tuszem( i nie tylko) jednego rysunku dziennie według listy tematów oraz publikowaniu go na instagramie.

31 prac wykonanych stalówkami, pisakami, cienkopisami, długopisami, markerami, tuszami za nami. Kilka wypisanych długopisów, trochę rozlanej farby, ale przed wszystkim dużo radości i zabawy.

Nadszedł więc czas na krótkie podsumowanie!

czytaj całość »
Szybkie ozdoby Halloween Last Minute 0
Ozdoby Halloween Last Minute

Ozdoby Halloween Last Minute

Lekcja historii

Halloween jest świętem irlandzkim, a sięgając dalej – celtyckim i był uznawany za koniec lata. Jego nazwa to skrót „All Hallow's Night” noc przed Wszystkich Świętych. W Polsce tego typu świętem były słynne „Dziady”, o których pisał Mickiewicz. W obu przypadkach święto to zwiastowało zakończenie żniw i zetknięcie się dwóch światów: żywych i martwych...

czytaj całość »
Tusz, a tusz? 0
Tusz, a tusz?

Ostatnio pisaliśmy o różnicy pomiędzy tuszem a atramentem. Jeżeli chodzi o tusz, to warto teraz wspomnieć o rodzajach tuszy, gdyż tusz tuszowi nierówny i istnieje wiele ich rodzai. Istnieją tusze rysunkowe, kaligraficzne czy graficzne. Różnice pomiędzy nimi to przede wszystkim podstawowe składniki, a co za tym idzie sposób, do czego dany produkt jest wykorzystywany.

...

czytaj całość »
Renesans Bicolour- Czarno na białym 0
Renesans Bicolour- Czarno na białym

Bicolour? Co to takiego?

Renesans Bicolour to farby, które skradły nam serce. Seria Bicolour to farby o perłowych odcieniach, które jednocześnie bardzo w łatwy sposób możemy pomieszać z innymi farbami akrylowymi. To co wyróżnia dane farby to odbiór koloru w zależności od światła, szczególna różnica widoczna jest, gdy oglądamy farby pod kątem. 

 ....

 

czytaj całość »
Innowacyjne ołówki od Faber-Castell 0
Wpis

Czy często macie problem ze zrobieniem zdjęcia swojej pracy rysunkowej? Odbijające światło niszczy cały wizerunek...

W dobie fotografii i publikacji swoich zdjęć w mediach społecznościowych marka Faber-Castell przynosi innowacyjne rozwiązanie w swoich ołówkach.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl