Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Farby plakatowe, gwasze, tempery

Grupa farb wodorozcieńczalnych. Farby plakatowe, gwasze i tempery - to od nich zaczyna się najczęściej przygoda z malarstwem.

Oferujemy farby plakatowe, gwasze i tempery wysokiej jakości, pochodzące od renomowanych producentów z kraju i zagranicy, takich jak np. Royal Talens, Karmański, Aero, Renesans, Happy Color, LeFranc & Bourgeois.

Farby plakatowe, gwasze, tempery

Farby plakatowe, gwasze, tempery

Farby temperowe, których spoiwem są naturalne i sztuczne emulsje temperowe, dawniej stosowane były w technikach malarstwa sztalugowego i ściennego. Schną dość szybko i nie wymagają wcześniejszego przygotowania podłoża - gruntu gesso. Nadają się do malowania zarówno na płótnie, desce jak i na zwykłym papierze.

Gwasze to farby, których spoiwem są gumy roślinne, zbliżone w swoim składzie do farb akwarelowych, z tą różnicą, że do farb dodaje się bieli, dzięki czemu uzyskuje właściwości kryjące. Gwasz stosuje się do prac malarskich na papierze, ilustracji oraz do podmalówek w technice olejnej. Farby plakatowe to tak naprawdę inne określenie na gwasze, stosowane w odniesieniu do farb szkolnych i farb używanych do zajęć z dziećmi.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium